لیست تصاویر
کفپوش اپوکسی دکوراتیو (مدل های 2019 و 2023)

ازآنجاییکه بتن سطح به علت خاصیت قلیایی ذاتی خود و به واسطه وجود ناخالصی های فلزی به راحتی مورد آسیب مواد شیمیایی قرار می گیرد و به سبب سختی و شکنندگی زیاد مقاومت سایشی و ضربه پذیری پایینی دارد و نیز پوشش های فلزی شدیداً تحت تأثیر عوامل خورنده محیط قرار می گیرند و آجرهای ضد مواد شیمیایی بسیار گران بوده و نصب آنها هزینه بر است،استفاده از کفپوش اپوکسی دکوراتیو گزینه ای مناسب و مقرون به صرفه است. همچنین پوشش های قیری و آسفالت نسبت به حلال های مقاومت کمی دارند و در اثر تردد زیاد به ویژه در گرما ، نرم شده و روی سطح زیرین حرکت کرده جمع شده و سطح آن موج دار می شود.این موضوع در چهار راه های خیابان ها و یا در قسمت سراشیبی پل های فلزی کاملاً مشهود است.
اگر کفپوش های اپوکسی درست فرموله شوند و به طور صحیح به کار روند هیچ یک از این معایب را نخواهند داشت. به عنوان مثال کفپوش اپوکسی با ضخامت 3 میلیمتر می تواند فشار ناشی از تردد لیفتراک 10 تنی را هم تحمل نماید.
ساختار شیمیایی اپوکسی ها این اجازه را می دهد که بسپارهای گوناگونی با خواص بسیار متفاوت تولید شود. به طور کلی اپوکسی ها را به خاطر چسبندگی ، مقاومت شیمیایی و گرمایی ، خواص خوب یا حتی عالی مکانیکیو مقاومت الکتریکی بسیار خوب می شناسند. بسیاری از خواص اپوکسی ها را می توان تغییر داد، برای مثال کفپوش اپوکسی های پرشده از نقره که رسانایی الکتریکی خوبی دارند نیز وجود دارد و این در حالی است کهاپوکسی ها معمولا عایق الکتریکی هستند. برخی از اپوکسی ها دارای خاصیت عایقی رسانایی در برابر گرما هستند و مقاومت الکتریکی بالایی دارندکه از آن ها در الکترونیک استفاده می نمایند.
از اپوکسیمی توان به منظور محافظت از سطوح فلزی، سیمانی و چوبی، درپوش سازه های فلزی ،سطوح خارجی مخازن ،تجهیزات پالایشگاهی و پتروشیمی ، خطوط لوله ،ماشین آلات ، سطوح خارجی تانک ها استفاده نمود .
افرادی که اصول نگهداری را مورد توجه قرار دهند گاهی تا 10 سال هم نیازی به بازسازی سطحشان احساس نخواهند کرد.
مزایا
-در برابر نور خورشید وتغییرات دما کاملاً پایدار می باشد.
-در برابر مواد شیمیایی خورنده غیر مخرب نفوذناپذیروکاملاً مقاوم است.
-در مقابل سایش مقاوم می باشد.
-سهولت نصب و سیالیت بالا از مهم ترین ویژگی های این محصول است.
-بدلیل ضریب انبساط حرارتی کم، انقباض کمی در مقابل حرارت داشته ودر مقابل تغییرات حرارت جمع شدگی از خود نشان نمی دهد.
- با توجه به خصوصیات برجسته مکانیکی ، شیمیایی ، حرارتی و الکتریکی این محصول بهترین انتخاب برای پوشش سطوح صنعتی بوده و علاوه بر آن با توجه به امکان اجرای روکش به صورت یکپارچه و بدون درز و همچنین خصوصیات ضد میکروبی آن، می تواند به عنوان مناسب ترین پوشش بهداشتی مورد استفاده قرار گیرد.

نظرات

user-pic
جواد دلاوری
12 خرداد 1401

بی نظیر در فروش و اجرای کفپوش اپوکسی

ثبت نظر